Medya

Şirketimiz; 12.02.1998  tarihinde ORGE Enerji Sistemleri İnşaat Metal Ticaret ve Taahhüt A.Ş. adıyla kurulmuş olup, İstanbul Ticaret Sicil Memurluğunun 389580 sicil numarası ile tescil olmuştur.

 

Şirketin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Gündüz, 1960 senesinden bu yana, elektrik taahhüt sektörünün içinde bulunmaktadır. 1960-1998 arasındaki 28 sene zarfında elektrik taahhüt disiplininin her dalında çalışma imkanı bulmuş ve bilhassa 1968 senesinden itibaren işveren olarak sektördeki yerini almıştır. Çukurova Elektrik, İller Bankası ve Türkiye Elektrik Kurumu’nun enerji nakil hatları işlerinde elektrik taahhüt işlerini tamamlamıştır.

Kuruluşundan bu yana geçen 14 sene zarfında; elektrik taahhüt firması olarak 2.000.000 m2 üzerinde kapalı alan işini taahhüt etmiş,tamamlamış ve teslim etmiştir.

Şirketimiz, her türlü elektrik taahhüt işlerini yapmak ve projelendirmek, orta gerilim ve enerji nakil hattı işlerini, alçak gerilim elektrik tesisat işlerini, zayıf akım sistemlerini, aydınlanma tasarruf cihazlarının ithalatını ve devreye alma işlerini yapmaktadır. Yenilenebilir enerji alanında ise; atıklardan enerji elde etme konusunda çalışmalarını sürdürmek ve faaliyet göstermektedir.

 

Şirketin unvanı 30.06.2010 tarihinde Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş.  olarak değiştirilmiş ve tescil edilmiştir.